Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Lietuviškas mėsos gaminių asortimentas

Rūkyta bei vytinta mėsa labai populiari ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai neturėtų nieko stebinti. Jų galima lengvai įsigyti daugelyje parduotuvių fizinių ar net internetinių parduotuvių. Turint nedaug laiko ir kartais noro gaminti patiekalus iš žalios mėsos, jie tampa lengva alternatyva kaip sumuštinių priedas arba karštas patiekalas (dešrelių atveju).

Kodėl lietuviai valgo tiek daug mėsos gaminių?

Vienas iš veiksnių, dėl kurių lietuviai vartoja daug šaltųjų mėsos gaminių, gali būti platus asortimentas parduotuvėse. Lietuvoje jų asortimentas yra daug didesnis nei kitose Europos šalyse.

Lietuviškų mėsos gaminių savybės ir rūšys

  • Rūkyta mėsa

 

Lietuviškas mėsos gaminių asortimentas.

Mėsos gaminiai apvalkale arba be apvalkalo, kurių audinių struktūra yra visiškai arba iš dalies išlikusi, gaminami iš vienos arba kelių anatominių dalių. Jie gali būti sūdyti, rūkyti arba nerūkyti, žali, džiovinti, kepti arba virti garuose. Iš šios grupės galima išskirti, pavyzdžiui, kumpius, rūkytą mėsą, mentę, nugarinę, šoninę, rūkytus lašinius, rūkytą skilandį ir kt.

  • Dešrelės

Mėsos gaminiai dirbtiniuose arba natūraliuose apvalkaluose, pagaminti iš maltos mėsos ir riebalų, sūdyti arba nesūdyti, pagardinti prieskoniais, rūkyti arba nerūkyti, žali, brandinti, kepti arba virti garuose.

Šiai dešrų produktų grupei galime priskirti, pavyzdžiui, dešras: homogenizuotas, smulkiai supjaustytas (žalias, džiovintas ir t. t.), vidutiniškai supjaustytas (žalias, džiovintas, vytintas ir t. t.), stambiai supjaustytas (pvz., vytintas).

Rūkytos mėsos gaminių vartojimo nauda

Šie mėsos gaminiai yra ne tik patogūs ir lengvai valgomi, bet ir geras baltymų šaltinis, reikalingų raumenų masei formuoti ir atstatyti.

Juose taip pat yra:

  • Geležies – ji atsakinga už audinių atsinaujinimą, tinkamą augimą, taip pat neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį ir mažina nuovargio jausmą;
  • Cinko – jis padeda užtikrinti sveiką odos, plaukų ir nagų išvaizdą, dėl jo trūkumo gali lėčiau gyti žaizdos;
  • Vitamino B12 – be to, rūkytoje mėsoje gausu vitamino B12, kuris dalyvauja gaminant nukleino rūgštis ir raudonuosius kraujo kūnelius, jis taip pat atsakingas už normalią daugelio medžiagų apykaitos reakcijų eigą.

Kaip ir daugelio kitų produktų, mėsos gaminių sudėtis gali būti geresnė nei pigesnių. Geriausia pirkti tokius, į kuriuos nepridėta nitratų. Vartojant šiuos gaminius taip pat gali būti taikomas principas „kuo trumpesnė sudėtis, tuo sveikesnis produktas”.